Něco o procesu výroby kožených tašek

Nejprve je vytvořena skica. Může to být návrhářův vlastní nápad nebo půjčování stávajícího populárního modelu. Druhá možnost je praktikována velkými podniky.

Výroba kožených tašek je rozdělena do několika etap:

První je inženýrství. V této fázi se vyvíjejí vzorky pro budoucí produkty. Pak jsou převedeny do husté lepenky a posílány do experimentální dílny.

Druhá fáze. V experimentální dílně je šitý kontrolní vzorek tak, aby pracovníci určovali správnost vyvíjených vzorků a aby zohledňovali a opravovali chyby v sestavě a vybrali nejvhodnější materiály pro vytvoření budoucí galanterie.

Ve třetí fázi jsou vzorky odeslány do výrobní dílny. Pracovníci tam rozříznou potřebné díly o vzorcích. Ve velkých továrnách, kde se provádí hromadná výroba kožených tašek, se za účelem zrychlení procesu vytvářejí řezné lisy pomocí vzorků. U takových podniků se každý model vyrábí ve výši několika set nebo dokonce tisíců jednotek.

Čtvrtá fáze. Řezané části jsou přemístěny do dílny pro montáž. Na výrobu kožených doplňků provádí každá švadlena svoji vlastní činnost: některé šité rukojeti, jiné jsou lepicí díly, a další, v předepsaném pořadí, "shromažďují" tašky.